Nowy numer 47/2020 Archiwum

Słoiczki na Wielki Post

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży ze Wschowy postanowiło pomóc parafianom w głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu.

Słoiczki na Wielki Post przygotował KSM parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Jutro będą je rozprowadzać po Mszach Świętych wśród parafian. Znajduje się 37 zadań na Wielki Post (pomijając niedziele), zadania na Triduum oraz krótka instrukcja. – Zadania nie są trudne, jednak wymagają od nas zaangażowania. Jednego dnia można wylosować np. przeczytanie danego fragmentu Pisma Świętego, a w innym zachętę do odmówienia jakiejś modlitwy. Są również zadania, które mają polepszyć nasze relacje z bliźnimi – wyjaśnia Alicja Hornik, prezes parafialnego KSM.

Wszystko po to, aby pomóc ludziom w głębszym przeżyciu Wielkiego Postu. – W tym czasie staramy się podjąć różne postanowienia i je wypełnić. Zdarza się, że nie ma pomysłu, jak przeżyć ten czas. KSM naszej parafii wyszedł z inicjatywą pomocy w przeżyciu Wielkiego Postu przez codziennie losowanie różnych zadań – tłumaczy ks. Paweł Mydłowski, opiekun wspólnoty.

KSM we wschowskiej parafii istnieje od jesieni 2012 roku. – Na spotkaniach modlimy się, rozmawiamy na ważne dla nas tematy, a także robimy akcje takie jak ta. Wspólnie dążymy do świętości, starając się jak najlepiej służyć Bogu i ojczyźnie – wyjaśnia prezes.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama