Nowy numer 48/2020 Archiwum

W Zielonej Górze uczcili niezłomnych

W niedzielę 3 marca w Winnym Grodzie odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Wszystko rozpoczęło się od modlitwy w intencji bohaterów antykomunistycznego podziemia.

„W hołdzie Żołnierzom Wyklętym - bohaterom antykomunistycznego podziemia po 1945 roku, którzy w obronie niepodległego Państwa Polskiego przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu” - to napis na zielonogórskim pomniku poświęconym żołnierzom niezłomnym u zbiegu ulic Wrocławskiej i Kupieckiej. To właśnie tam odbyły się miejskie uroczystości związane z Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

Poprzedziła je Msza św. w konkatedrze pw. św. Jadwigi pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta. – Żołnierze niezłomni oddali swoje życie, cierpieli. Zrezygnowali ze swoich praw rodzinnych, zawodowego awansu, szacunku i podziwu na rzecz ojczyzny. I chociaż zginęli, to prawda o nich nie zgasła i nie rozsypała się w proch. I mimo tylu zakłamań przetrwała - zauważył w homilii biskup. - Żołnierze wyklęci bronili największych wartości dla Polski, takich jak wiara, rodzina i własny kraj - podkreślił bp Regmunt.

W Zielonej Górze uczcili niezłomnych   Uroczystości w Zielonej Górze. Archiwum wojewody lubuskiego

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama