Nowy numer 04/2020 Archiwum

W Zielonej Górze uczcili niezłomnych

W niedzielę 3 marca w Winnym Grodzie odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Wszystko rozpoczęło się od modlitwy w intencji bohaterów antykomunistycznego podziemia.

„W hołdzie Żołnierzom Wyklętym - bohaterom antykomunistycznego podziemia po 1945 roku, którzy w obronie niepodległego Państwa Polskiego przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu” - to napis na zielonogórskim pomniku poświęconym żołnierzom niezłomnym u zbiegu ulic Wrocławskiej i Kupieckiej. To właśnie tam odbyły się miejskie uroczystości związane z Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

Poprzedziła je Msza św. w konkatedrze pw. św. Jadwigi pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta. – Żołnierze niezłomni oddali swoje życie, cierpieli. Zrezygnowali ze swoich praw rodzinnych, zawodowego awansu, szacunku i podziwu na rzecz ojczyzny. I chociaż zginęli, to prawda o nich nie zgasła i nie rozsypała się w proch. I mimo tylu zakłamań przetrwała - zauważył w homilii biskup. - Żołnierze wyklęci bronili największych wartości dla Polski, takich jak wiara, rodzina i własny kraj - podkreślił bp Regmunt.

W Zielonej Górze uczcili niezłomnych   Uroczystości w Zielonej Górze. Archiwum wojewody lubuskiego

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama