GN 07/2020 Archiwum

Oaza Modlitwy w Łagowie Lubuskim

Rekolekcje modlitewne "Wziął, pobłogosławił, połamał i rozdał… - zakochać się w Eucharystii" odbywały się od 1 do 3 marca w Łagowie Lubuskim.

Wśród uczestników byli m.in. Zuzanna z Bledzewa i Mateusz ze Szprotawy. Przyjechali, aby odnaleźć czas na wyciszenie. Oboje zwrócili uwagę na wyjątkowość nocnej modlitwy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

– Potrzebuję miejsca, gdzie mogę się zatrzymać, bez pośpiechu porozmawiać z Panem Bogiem. I taka okazja była, kiedy przyszedł mój czas adoracji. Wszyscy już spali, wokół była absolutna cisza i można było się skupić tylko na Bogu. Cisza pozwoliła mi uświadomić sobie, że Bóg spełnia pragnienia – podkreśla Mateusz Ryszawy.

Oaza Modlitwy jest ukrytym sercem Ruchu Światło–Życie, źródłem życia i mocy. „Modlitwa, bowiem musi stać się sprawą pierwszą w Ruchu, który chce służyć dziełu odnowy Kościoła i budowaniu Kościoła żywego. (…) Dlatego powinno to stać się ambicją każdego rejonu i przejawem jego żywotności, aby mieć własne Oazy Modlitwy” – pisał ks. Franciszek Blachnicki.

Celem Oazy Modlitwy jest za każdym razem odnowienie wewnętrzne w Duchu Świętym przez uczestnictwo we wspólnocie modlitewnej. Należy zauważyć, że Oaza Modlitwy to nie są żadne warsztaty, spotkania robocze lub formacyjne, konferencje i wystąpienia o charakterze intelektualnym, ale przede wszystkim czas na rozmowę z Bogiem.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama