Nowy numer 08/2020 Archiwum

Ekstremalna Droga Krzyżowa coraz bliżej

Znanych jest coraz więcej szczegółów tegorocznej EDK. 4 marca w Świebodzinie odbyło się spotkanie liderów tras w naszej diecezji.

Zapisy ruszają w Środę Popielcową. – W zeszłym roku było 16 tras. Na dzień dzisiejszy mamy już 22, ale to prawdopodobnie nie koniec. Liderzy przygotowują już opisy trasy, mapy i wszelkie szczegóły – wyjaśnia Rafał Wojtkiewicz, odpowiedzialny za EDK w diecezji.

Po raz trzeci odbędzie się EDK z Zielonej Góry do Otynia. To prawie 42 km. Co roku wybiera się na nią ok. 100 osób. – Jest trochę pracy, choć z roku na rok mniej, bo ta trasa nie zmienia się. Ale oczywiście miesiąc przed EDK trzeba sprawdzić trasę, przejść i przejechać – wyjaśnia Lesław Barczyński.

Liderzy zachęcają uczestników, aby już teraz zacząć się przygotowywać do EDK. – Zostało niewiele ponad miesiąc czasu. 12 kwietnia wieczorem wyruszamy podkreślamy – tłumaczy Rafał Wojtkiewicz.

Więcej o nowych trasach w wydaniu papierowym "Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama