Nowy numer 47/2020 Archiwum

Jałmużna wielkopostna Caritas

Diecezjalna Caritas rozdała 3 tys. skarbonek. Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji "Jałmużna Caritas", która w tym roku odbywa się pod hasłem "Dar Juniora dla Seniora".

Akcja polega na składaniu przez czas Wielkiego Postu ofiar pieniężnych do specjalnie przygotowanych na ten cel tekturowych skarbonek lub dowolnych domowych skarbonek, puszek itp.

– Do akcji włączają się szkoły i parafie na terenie całej diecezji. Skarbonki przekazane już zostały zainteresowanym Parafialnym Zespołom Caritas. Trafiło do nich już 3 tys. sztuk – wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik prasowy diecezjalnej Caritas.

Uczestniczące w dziele dzieci i młodzież, a także dorośli rezygnując w okresie Wielkiego Postu z drobnych przyjemności odkładają zaoszczędzone pieniądze do skarbonek Caritas.

– Ofiary trafią do Parafialnych Zespołów Caritas i zostaną przeznaczone na pomoc dla osób starszych, samotnych z terenu naszej diecezji – tłumaczy rzecznik.

Finał akcji  przybiera różne formy np. dzieci i młodzież przynoszą skarbonki jako dar ołtarza podczas Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, albo zostawiają w kościele przy okazji święcenia pokarmów wielkanocnych lub też przekazują ją w uroczystej liturgii Mszy św. w Święto Miłosierdzia Bożego.

Nawet jeśli nie otrzymaliśmy skarbonki możemy włączyć się w akcję. Wystarczy przez cały Wielki Post do pudełka albo słoika zbierać dobrowolne ofiary i potem przekazać je do Parafialnego Zespołu Caritas w parafii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama