Nowy numer 07/2020 Archiwum

Kwiat diecezjalnej Caritas

Z okazji 8 marca warto zauważyć kobiety, które pracują w instytucjach diecezjalnych. Wiele z nich pracuje w Caritas.

Zdecydowana większość pracowników w diecezjalnej Caritas to kobiety. – Jest siła kobiet – mówi z uśmiechem Anna Maria Fedurek, rzecznik prasowy diecezjalnej Caritas. – Możemy na siebie liczyć i jesteśmy dla siebie wsparciem każdego dnia. Myślę, że szczególnie w takiej instytucji jak Caritas możemy wiele wnieść. Ta kobieca empatia, żon i matek, jest tu niezwykle potrzebna. Kobiety Caritas to nie tylko my, ale setki pań, które posługują w Parafialnych Zespołach Caritas – dodaje.

Z okazji Dnia Kobiet o życzeniach i kwiatach pamiętał nie tylko dyrektor diecezjalnej Caritas – ks. Stanisław Podfigórny. – Z życzeniami przychodzą do nas także podopieczni, którzy te ostatnie kilka złotych wygospodarowują po to, żeby nam kupić po róży, tulipanie lub czekoladzie. To dla nas bardzo budujące, że ta ludzka dobroć i życzliwość działa w dwie strony. Dziękujemy wszystkim za życzenia – zauważa Anna Maria.

Dzisiejszy dzień pracy w zielonogórskiej siedzibie Caritas rozpoczął się od modlitwy Magnificat w tutejszej kaplicy.

Magnificat na Dzień Kobiet
Anna Maria Fedurek

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama