GN 42/2019 Archiwum

Z Rokitna pod codzienny krzyż

Najdłuższy odcinek w tym roku ma aż 109 km. Ale wcale nie chodzi o bicie rekordów!

Dostaniesz tylko mapkę

Kamil uczestniczył we wszystkich edycjach EDK w naszym regionie. – Trasa do Świebodzina była pierwsza i chyba dzięki temu najtrudniejsza pod względem doświadczeń duchowych. Trasa na Górę św. Anny była najtrudniejsza pod względem kondycyjnym, „Droga do Jerozolimy” z kolei najdłuższa, ale i najpiękniejsza. Dziś jestem przekonany, że żadna trasa EDK nie jest trudna. Ból fizyczny mija. Podobnie jak złe doświadczenia. Cała reszta zostaje w tobie – podkreśla zielonogórzanin. – Założeniem EDK jest przekraczanie zarówno ograniczeń fizycznych, jak i barier duchowych. Jestem przekonany, że decydując się na udział, masz potrzebę połączenia tych dwóch aspektów. Nie wyobrażam sobie, by do EDK podchodzić jak do treningu. Jeśli masz takie podejście, to przebiegnij maraton – stwierdza. – Zrezygnowałem ze szczegółowego opisu trasy. Jeśli zdecydowałeś się – nie poprowadzę cię po sznurku. Dostaniesz jedynie mapkę oraz orientacyjne wskazania, gdzie znajdziesz kolejne stacje. Wyjdziemy z Rokitna. Pójdziemy przez Święty Wojciech, Kęszycę, Lubrzę, Cigacice. Po drodze będzie wyznaczonych kilka miejsc, gdzie będzie można zakończyć trasę w przypadku nieprzewidzianych okoliczności (okolice Międzyrzecza, Świebodzina i Sulechowa). 

Najważniejsze zasady EDK

Każdy uczestnik idzie na własną odpowiedzialność! W czasie wędrówki obowiązuje reguła milczenia. Wyjątkiem od tej zasady jest odczytanie rozważań na głos i modlitwa przy każdej stacji. Sztab organizuje jedynie Mszę Świętą oraz przygotowuje materiały umożliwiające właściwe przeżycie tego wydarzenia. Należy pamiętać o przestrzeganiu przepisów i zachowaniu bezpieczeństwa. Chociaż nie jest to obowiązkowe, warto zabrać ze sobą własny drewniany krzyż (najlepiej zrobiony przez siebie).

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama