Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pomóżmy Pawłowi

Parafialny Zespół Caritas w Czerwieńsku prosi o wsparcie swojego podopiecznego. Sami już sporo uzbierali, ale wciąż brakuje pieniędzy.

Wolontariusze zorganizowali zbiórkę w kościołach. – Łącznie zebraliśmy 7801,25 zł. Dodając kwotę zebraną na platformie allages.pl mamy 15 tys. zł. Brakuje nam jeszcze jeszcze 10 tys. – wyjaśnia Marta Duśko z PZC.

Paweł to mieszkaniec Nietkowa, który w 2004 roku uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu i doznał urazów głowy. Skutkiem wypadku była konieczność przeprowadzenia trepanacji czaszki w okolicach lewej skroni, afazja (utrata zdolności mowy) oraz częściowy paraliż prawej strony ciała. Trudny powrót do sprawności i samodzielnego funkcjonowania zakończył się częściowym sukcesem. Jednak 30 grudnia 2018 roku, wracając autobusem do domu, Paweł został ciężko pobity i dawne urazy powróciły. Opuścił szpital 4 stycznia 2019 roku. Od pierwszych dni rozpoczął kolejną już w życiu walkę o powrót do zdrowia i do sprawności.

„Stan zdrowia Pawła wolno ulega poprawie. Potrzebna jednak jest szybka pomoc specjalistów – fizjoterapeuty, logopedy i psychologa. Rehabilitacja musi być prowadzona mądrze i profesjonalnie. Wszystkie te zabiegi są kosztowne i – ze względu na paraliż pacjenta – muszą być prowadzone w domu. Leczenie szpitalne na oddziale rehabilitacji jest zaplanowane dopiero w sierpniu 2019 roku, a do tego czasu konieczne jest opłacanie wizyt domowych. To przerasta możliwości finansowe rodziny. Potrzebna jest pomoc i ofiarność dobrych ludzi” – czytamy w opisie wolontariuszy.

Parafialny Zespół Caritas w Czerwieńsku stanowi grupę 16 wolontariuszy, którzy swoją troską obejmują ponad 45 osób chorych, osoby samotne pozostające w domach w trudnej sytuacji życiowej, rodziny wielodzietne.

Jak pomóc? Więcej na stronie parafii w Czerwieńsku: TUTAJ.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama