Nowy numer 49/2020 Archiwum

O egzorcyzmach w klubie kabaretowym

Nie salka katechetyczna, a kabaretowy Klub Gęba przy Uniwersytecie Zielonogórskim był 13 marca miejscem spotkania "Porozmawiaj z czarnym". Tym razem było m.in. o egzorcyzmach i złym duchu.

Tym razem gościem cyklicznych spotkań był proboszcz, teolog i egzorcysta ks. Tomasz Trębacz. – Chrześcijanin powinien mieć świadomość, że diabeł nie jest postacią bajkową albo jakimś pojęciem wymyślonym przez Kościół. To jest byt osobowy i inteligentny, który sprzeciwił się Panu Bogu i nienawidzi człowieka jako korony stworzenia. I żeby zrobić Panu Bogu na złość, chce zniszczyć to, co Bóg ukochał najbardziej, czyli człowieka i robi wszystko, żeby nas oddzielić od Jego miłości i łaski, a to w konsekwencji prowadzi do śmierci duchowej – wyjaśnia ks. Tomasz Trębacz.

Życie w łasce uświęcającej to pierwsza nasza podstawowa obrona przed złym duchem. – Jeśli staramy się żyć bez grzechu, regularnie korzystamy z sakramentu spowiedzi św. i przyjmujemy Komunię Świętą, to diabeł nie ma do nas dostępu. Jeśli żyję blisko Boga, to oczywiście nie znaczy, że nigdy nie zgrzeszę i nie upadnę, ale to znaczy, że jestem w stanie szybko powstać. Mam w sobie tą siłę Bożą i nie jestem pod władaniem złego ducha, ale jestem wolnym człowiekiem – zwraca uwagę ks. Trębacz.

Spotkania organizuje koło studenckie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy Uniwersytecie Zielonogórskim. Pomysł zaczerpnęli od dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka” z Krakowa. – Chcemy jako osoby wierzące wychodzić poza salki katechetyczne i rozmawiać na tematy związane wiarą, Kościołem i Bogiem. Zapraszamy na nasze spotkania zarówno osoby wierzące, jak i niewierzące. Wszystkich, którzy chcą rozmawiać – podkreśla Agnieszka Wojnarowicz z KSM. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama