Nowy numer 08/2020 Archiwum

Zrób zakupy i pomóż razem z Caritas

Nie wiesz, jak zrealizować wielkopostną jałmużnę? Włącz się w VI Ogólnopolską Zbiórkę Żywności pod hasłem: "Tak, pomagam", która odbywać się będzie 29 i 30 marca w sklepach na terenie całej diecezji.

W zbiórkę włączy się około 1000 wolontariuszy, zarówno dorosłych jak i młodzieży, którzy będą zbierali żywność w ponad 150 sklepach. Caritas prosi przede wszystkim o produkty z długą datą ważności typu: mąka, ryż, konserwy rybne i mięsne. Oczywiście mile widziane są środki czystości. Gdzie zostawić dary dla potrzebujących? – W sklepach będą znajdowały się specjalne kosze z plakatami naszej akcji przy których będą stali wolontariusze w czerwonych koszulkach. Tam należy zostawić produkty – wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik prasowy diecezjalnej Caritas.

Część parafii przedłuża zbiórkę o niedzielę 31 marca i tam będzie można przynieść konkretne produkty lub wrzucić datek do skarbonki.

Do zbiórki w naszej diecezji zgłosiło się 60 Parafialnych i Szkolnych Kół Caritas. Wszystkie dary trafią do potrzebujących jeszcze przed świętami.

W zeszłym roku w ramach zbiórki udało się zebrać 19 910 kg żywności. Dzięki temu 4368 osób otrzymało przedświąteczną pomoc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama