Nowy numer 08/2020 Archiwum

Kup świecę Caritas i pomóż Syryjczykom

Diecezjalna Caritas zachęca do kupienia świecy na wielkanocny stół. W ten sposób możemy wesprzeć rodziny w Syrii.

Po raz kolejny rozpoczyna się Wielkanocna Akcja Caritas. – W tym roku chcemy zaproponować nowy kształt świecy na wielkanocny stół. Nie ma ona formy paschalika, jak w latach ubiegłych, ale kształt jajka z wielkanocną aplikacją – wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzeczni prasowy diecezjalnej Caritas.

– Podobnie jak w latach ubiegłych, zgodnie z sugestią biskupa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, część ofiar w ramach akcji jest przeznaczana przez Caritas na pomoc kolejnym pięciu rodzinom w Syrii w ramach Programu Rodzina Rodzinie. Dzięki temu nasza diecezja będzie już miała przekazaną pomoc dla 31 syryjskich rodzin – dodaje.

Świece będą do nabycia we wszystkich kościołach naszej diecezji oraz w Księgarniach św. Antoniego od niedzieli 24 marca. – Bardzo dziękujemy wszystkim diecezjanom za to, że co roku nabywają nową świecę, mając świadomość celu i sensu tej akcji. Dziękujemy, że wybieracie świecę Caritas jako upominek wielkanocny dla swoich bliskich, wykazując w ten sposób solidarność w osobami ubogimi i potrzebującymi naszego wsparcia – zauważa rzecznik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama