Nowy numer 14/2020 Archiwum

Parafialne spotkania dla dzieci w Drezdenku

"Gdy w domu nuda, to u nas cuda!" - takie hasło przyświeca działaniom i pomysłom duszpasterstwa dzieci w Drezdenku.

W każdą sobotę dzieci należące do grup przy parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku, które prowadzą kanonicy regularni, obok spotkań formacyjnych mają szereg dodatkowych atrakcji. - Prowadzimy zajęcia plastyczne, muzyczne, sportowe. Odwiedzają nas również ciekawi goście i oglądamy niezwykłe miejsca. W ostatnią sobotę gościliśmy straż pożarną. Strażacy pokazali nam wóz strażacki i sprzęt, który służy do ratowania życia - wyjaśnia wikariusz ks. Adam Wójcicki CRSA.

Każde dziecko mogło również poczuć się jak prawdziwy strażak, oglądając profesjonalny sprzęt i siedząc w samochodzie. - Drugim gościem tego dnia był ratownik medyczny, który przeprowadził pierwszy etap kursu pierwszej pomocy. Poznaliśmy zasady pierwszej pomocy oraz jak każdy z nas może uratować innym życie. Zdobytą wiedzę ćwiczyliśmy na fantomach, dzięki, którym można było poczuć się jak prawdziwy ratownik. Ciekawie i atrakcyjnie spędzony sobotni czas pozwolił nam wszystkim poznać tajniki i bohaterskość działań ludzi, ratującym życie. Na kolejne soboty planujemy następne niespodzianki - tłumaczy wikariusz.

Początek spotkań od 11.00 na salkach na parafialnych w Drezdenku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama