Nowy numer 42/2019 Archiwum

Program ochrony dzieci i młodzieży

Specjalny diecezjalny zespół przygotowuje całościowy program ochrony dzieci i młodzieży przed wykorzystywaniem seksualnym i przemocą. Są już konkrety.

W siedzibie Caritas w Zielonej Górze po raz drugi spotkali się członkowie zespołu roboczego, który opracowuje całościowy program mający chronić dzieci i młodzież przed wykorzystywaniem seksualnym i przemocą.

– Będzie on odnosił się do wszelkich działań wychowawczych i edukacyjnych mających miejsce w strukturach kościelnych. Ma dać zarówno osobom pracującym z małoletnimi, jak i wolontariuszom wiedzę i narzędzia do zapewnienia bezpieczeństwa wychowankom. Ma również doprowadzić do zmiany mentalności i wyraźnego zaznaczenia, że dobro dzieci i młodzieży jest na najważniejszą zasadą wychowawczą – wyjaśnia ks. Dariusz Mazurkiewicz, delegat biskupa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej ds. ochrony dzieci i młodzieży.

– Jednocześnie ma zapobiegać przestępstwom wobec małoletnich, a w przypadku ich wystąpienia zmuszać do natychmiastowych reakcji zmierzających do ochrony ofiary i ukarania sprawcy. Najbliższe tygodnie będą służyły opracowaniu pierwszego z programów – „Bezpieczny wypoczynek”. Jeszcze przed wakacjami dotrze on do tegorocznych wychowawców i opiekunów, którzy przed podjęciem zadań wychowawczych przejdą specjalne szkolenie. Tym samym zachęcamy wszystkich organizatorów letniego wypoczynku dzieci i młodzieży do kontaktu z zespołem. Specjalna zakładka z programem oraz pomocnymi dokumentami pojawi się już niedługo na stronie internetowej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej – dodaje.

Zespół składa się z przedstawiciela Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu, Wydziału Duszpasterstwa Rodzin oraz Wydziału Nauki Katolickiej z kurii biskupiej, Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL