Nowy numer 09/2020 Archiwum

Spotkanie więźniów, funkcjonariuszy i kapelanów z biskupem

Kościół 26 marca wspomina św. Dyzmę, czyli jednego z dwóch łotrów, powieszonych na krzyżu obok Jezusa. To właśnie było okazją do nietypowego spotkania.

W domu Wspólnoty św. Tymoteusza w Gubinie 26 marca z bp. Tadeuszem Lityńskim spotkali się kapelani więziennictwa, funkcjonariusze służby więziennej oraz sami osadzeni. – Na co dzień Dobrą Nowinę więźniom niosą księża kapelani. Objawiają w tym samym postawę Chrystusa, który na krzyżu okazał miłosierdzie właśnie Dobremu Łotrowi. Pokazał w ten sposób, że chce okazać miłosierdzie każdemu człowiekowi bo każdy człowiek ma szansę na nawrócenie – podkreślił przed spotkaniem bp Lityński.

Spotkania to już doroczna tradycja. – Spotykamy się, aby porozmawiać o wyzwaniach i problemach kapelanów, a także posłuchać czego oczekują od nas funkcjonariusze służby więziennej oraz osadzeni – wyjaśnia ks. Sebastian Kluwak, diecezjalny kapelan więźniów.

W spotkaniu wziął udział o. Jan Dezyderiusz Pol OFM, który jest zastępca naczelnego kapelana więziennictwa.


Więcej w papierowym wydaniu "Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama