Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dni Kultury z Bratem Albertem

W Gorzowie Wlkp. rozpoczęły się Dni Kultury z Bratem Albertem. W programie koncerty, przedstawienia i projekcje filmowe. Ale na początek i na koniec modlitwa.

Inicjatywa to już tradycja w Gorzowie Wlkp. – Chcemy przypomnieć mieszkańcom o naszym Towarzystwie Pomocy św. Brata Alberta, które opiekuje się osobami bezdomnymi. I podziękować wszystkim, którzy wspierają nas 1 procentem podatku dochodowego. Realizujemy to przez przekaz artystyczny oczywiście dlatego, że nasz patron zanim przywdział habit zakonny był artystą: Adamem Chmielowskim  – wyjaśnia Piotr Kuśmider, wiceprezes Koło Gorzowskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Dni co roku rozpoczynają się Drogą Krzyżową. – Rozważania piszą głównie mieszkańcy naszego schroniska. To są bardzo często ich osobiste i intymne refleksje. Od dawna w ich przygotowanie włączają się księża werbiści z seminarium w Pieniężnie, a w tym roku po raz pierwszy dwie stacje opracowali klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu – tłumaczy pan Piotr.

Program Dni Kultury z Bratem Albertem:

  • 30 marca (sobota), 17.00, Dom Brata Alberta – koncert Sonaty Beethovena prowadzenie: Marek Piechocki.
  • 31 marca (niedziela), 16.30, Dom Brata Alberta – „Miłość w stylu retro”, koncert Karoliny Miłkowskiej-Prorok.
  • 1 kwietnia (poniedziałek), 17.00, sala audytoryjna WiMBP – „Lniany ręcznik”, koncert zespołu Macierzanka z Gościmia i recytacja wierszy w wykonaniu Pauliny Swacińskiej i Tomasza Walczaka.
  • 2 kwietnia (wtorek), 18.00, DKF Megaron / Miejski Ośrodek Sztuki – Kino 60 Krzeseł, film „Najlepszy”, reżyseria Łukasz Palkowski.
  • 3 kwietnia (środa), 17.00, sala audytoryjna WiMBP – Codziennie rodzi się nowe jutro, spektakl grupy „Teatralni II LO” prowadzonej przez prof. Anetę Gizińską-Hwozdyk na podstawie tekstów pani Teresy Klimek.
  • 4 kwietnia (czwartek), 17.00, Dom Brata Alberta – koncert młodzieży ze Szkoły Muzycznej im. W.J. Ciesielskiego w Gorzowie.
  • 5 kwietnia (piątek), 19.00, Klub pod Filarami – Ania Broda i jej kapela, koncert.
  • 6 kwietnia (sobota), 17.00, Aula Akademii im. Jakuba z Paradyża – spektakl „Smoki” w wykonaniu teatru kleryków „Zdumienie” z Seminarium Duchownego w Gościkowie Paradyżu w reżyserii Kingi Kaszewskiej-Brawer.
  • 7 kwietnia (niedziela), 17.00, Dom Brata Alberta – gorzkie żale wspólne odśpiewanie – mieszkańcy członkowie Koła i zaproszeni goście, po nabożeństwie wspólny posiłek, w trakcie którego słowo o listach św. Brata Alberta wygłosi Piotr Kuśmider.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama