Nowy numer 49/2020 Archiwum

Rekolekcje nauczycielskie w Słubicach

Zakończyły się wielkopostne rekolekcje nauczycielskie w Katolickim Centrum Studenckim w Słubicach. Poprowadził je ks. Robert Patro, który przypomniał, że w modlitwie ważny jest upór.

Modlitwa była tematem przewodnim rekolekcji dla nauczyli ze Słubic i okolic, które poprowadził, od 2 do 4 kwietnia, dyrektor wydziału duszpasterskiego kurii biskupiej ks. Robert Patro. Rekolekcjonista położył nacisk na teksty biblijne, które mówią o ludziach modlących się. Podkreślił, że w modlitwie najważniejszą postawą jest upór, śmiałość, a nawet bezczelność. Taka postawa została ukazana chociażby w postawie kobiety kananejskiej, która nie przestała prosić.

– Być "natrętny" w swoich modlitwach, jak człowiek przybywający nocną porą do swego przyjaciela po chleb. Te słowa chodzą ze mną od pierwszego dnia rekolekcji z ks. Robertem. Przypominają mi o czasie, w którym jako nastolatek potrafiłem w tak „bezczelny”, bezkompromisowy sposób stawać przed Bogiem. Wtedy działy się cuda w moim życiu. Rozważania ks. Roberta sprawiły, że zapragnąłem na nowo odkrywać modlitwę serca – podkreśla Jakub Chajec.

Być może nie skończy się na rekolekcjach. – Chciałbym, aby owocem rekolekcji było życie modlitwą w rodzinie nauczycielskiej, ale również rozwinięcie się tej grupy w Słubicach przy Katolickim Centrum Studenckim – wyjaśnia ks. Rafał Mocny, dyrektor Katolickiego Centrum Studenckiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama