Nowy numer 48/2020 Archiwum

Młodzież będzie pościć w intencji swoich rówieśników

Grupa młodzieży wystąpiła do bp. Tadeusza Lityńskiego z inicjatywą postu i modlitwy w intencji młodzieży diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. To już w najbliższy piątek! Przyłączycie się?

Inicjatywę podejmie sama młodzież, ale może się w nią włączyć każdy. - Ksiądz biskup Lityński cieszy się tą inicjatywą ludzi młodych, popiera ją i błogosławi wszystkim, którzy się w nią włączą. Jako dzień modlitwy i postu w intencji młodzieży wskazał piątek przed Niedzielą Palmową (12 kwietnia) - wyjaśnia ks. Łukasz Malec, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Wśród grupy młodzieży, która wyszła z inicjatywą, jest Michał Socha. - W najbliższy piątek będziemy modlić się o łaskę żywej wiary dla młodzieży i odwagę życia nią na co dzień oraz w intencji tegorocznych maturzystów, aby dobrze rozeznali swojej powołanie - wyjaśnia. - Warto wziąć udział w naszym wydarzeniu, np. przez ofiarowanie w tych intencjach Drogi Krzyżowej i postu, ponieważ może to pomóc wielu osobom, a także i nam w relacji z Panem Bogiem i podejmowaniu trudnych młodzieńczych decyzji.

- Kiedy pojawiła się propozycja postu i modlitwy w intencji młodych ludzi, od razu się ich podjęłam. Często nie zdajemy sobie sprawy, że właśnie ci młodzi ludzie są naszą nadzieją. To w końcu oni dalej będą przekazywać swoją wiarę i wartości. To oni będą znakiem obecności Chrystusa w świecie - uważa Julia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama