Nowy numer 15/2020 Archiwum

Peregrynacja obrazu św. Józefa Kaliskiego za kratkami

Trwa diecezjalna peregrynacja obrazu św. Józefa Kaliskiego. Wizerunek nie trafia jednak tylko do parafii, ale także do aresztów i więzień. Dziś przybył do Aresztu Śledczego w Zielonej Górze.

Wczoraj kopia obrazu z sanktuarium w Kaliszu była na Oddziale Zewnętrznym w Wałowicach k. Gubina, który podlega dyrektorowi Zakładu Karnego w Krzywańcu, a dziś obraz dotarł do Aresztu Śledczego w Zielonej Górze.

Kapelanem jest tutaj ks. Krzysztof Hojzer. – Jesteśmy dumni z tego, że obraz św. Józefa Kaliskiego znalazł się w tym szczególnym miejscu. Trafiają tu ludzie, którzy pogubili się i szukają swojej drogi. Św. Józef nie tylko pokazuje, jaką drogą iść, ale pokazuje, co zrobić, aby w codzienności życie człowieka było wypełnione dobrem – zauważa kapelan.

Przypomnijmy, że diecezjalna peregrynacja pod hasłem „Milczeć, walczyć, kochać. Ze św. Józefem w świecie męskich namiętności” trwa od 8 marca, a jej celem jest ożywienie duszpasterstwa mężczyzn, kształtowanie męskiej duchowości oraz budzenie powołań kapłańskich. Do tej pory obraz odwiedził 36 parafii.

Jutro wizerunek trafi do Zakładu Karnego w Głogowie.

Więcej o odwiedzinach św. Józefa u osadzonych w wydaniu papierowym "Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama