Nowy numer 48/2020 Archiwum

Peregrynacja obrazu św. Józefa Kaliskiego za kratkami

Trwa diecezjalna peregrynacja obrazu św. Józefa Kaliskiego. Wizerunek nie trafia jednak tylko do parafii, ale także do aresztów i więzień. Dziś przybył do Aresztu Śledczego w Zielonej Górze.

Wczoraj kopia obrazu z sanktuarium w Kaliszu była na Oddziale Zewnętrznym w Wałowicach k. Gubina, który podlega dyrektorowi Zakładu Karnego w Krzywańcu, a dziś obraz dotarł do Aresztu Śledczego w Zielonej Górze.

Kapelanem jest tutaj ks. Krzysztof Hojzer. – Jesteśmy dumni z tego, że obraz św. Józefa Kaliskiego znalazł się w tym szczególnym miejscu. Trafiają tu ludzie, którzy pogubili się i szukają swojej drogi. Św. Józef nie tylko pokazuje, jaką drogą iść, ale pokazuje, co zrobić, aby w codzienności życie człowieka było wypełnione dobrem – zauważa kapelan.

Przypomnijmy, że diecezjalna peregrynacja pod hasłem „Milczeć, walczyć, kochać. Ze św. Józefem w świecie męskich namiętności” trwa od 8 marca, a jej celem jest ożywienie duszpasterstwa mężczyzn, kształtowanie męskiej duchowości oraz budzenie powołań kapłańskich. Do tej pory obraz odwiedził 36 parafii.

Jutro wizerunek trafi do Zakładu Karnego w Głogowie.

Więcej o odwiedzinach św. Józefa u osadzonych w wydaniu papierowym "Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama