GN 07/2020 Archiwum

Św. Józef w Zakładzie Karnym w Głogowie

W Wielkim Tygodniu wizerunek św. Józefa z sanktuarium w Kaliszu dotarł do kolejnego miejsca odosobnienia. Tym razem był to Zakład Karny w Głogowie.

Z udziałem 30 osadzonych oraz kierownictwa Zakładu Karnego odbyła się tu Msza św., wszyscy wysłuchali także nauki. – Sednem dzisiejszej katechezy było pokazanie św. Józefa jako ojca i dobrego opiekuna Jezusa. Wielu więźniów jest ojcami, a ich relacje z dziećmi są często bardzo fatalne. Chciałbym, aby peregrynacja obrazu św. Józefa wpłynęła na ich refleksje i motywację do bycia odpowiedzialnym ojcem dla swoich dzieci – podkreśla ks. Sebastian Kluwak, który jest tu kapelanem.

Rozłąka z rodzinami i brak kontaktu ze swoimi dziećmi, to dla wielu osadzonych źródło cierpień i frustracji. – Św. Józef może dać im nadzieję, że nawet w trudnych warunkach, jakimi była bez wątpienia ucieczka do Egiptu, można być odważnym i odpowiedzialnym ojcem – podkreśla duszpasterz.

– Posługa kapelana w więzieniu to normalne duszpasterstwo w nietypowych okolicznościach. Przepowiadanie słowa, przygotowywanie do sakramentów oraz ich sprawowanie. To duszpasterstwo, gdzie konieczny jest akcent ewangelizacyjny, dlatego że wielu z osadzonych ma poważne zaległości w wychowaniu w wierze. Są też tacy, którzy zupełnie od początku zaczynają swoją przygodę życia z Bogiem. Obecnie przygotowuje się do chrztu jeden z osadzonych – informuje kapłan.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama