Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pielgrzymka motocyklistów ze Świebodzina do Rokitna już w niedzielę

Już po raz ósmy odbędzie się pielgrzymka spod figury Chrystusa Króla w Świebodzinie do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. W Rokitnie będzie czekać nie tylko Maryja, ale też św. Józef.

Motocykliści z naszej diecezji i diecezji ościennych przybywają najpierw do Świebodzina, by przy figurze Chrystusa Króla uformować kolumnę, a następnie o 13.00 spacerowym tempem wyruszyć do Rokitna. – Jest to przede wszystkim wejście w sezon z Bożym błogosławieństwem, żeby zbytnio nie szarżować, jeździć rozważnie i bezpiecznie. I żeby każdy wyjazd był zakończony powrotem do domu i do swoich bliskich – wyjaśnia ks. Daniel Geppert z Klubu Księży Motocyklistów „God's Guards”.

Spotkanie pod pomnikiem, jak i cała pielgrzymka skierowana jest do każdego, kto posiada motocykl. – Czy trzeba być wierzącym? Pewnie nie, ale się przydaje. Bo świadomość, że ktoś nade mną czuwa, uspokaja. Więc może taka forma pobożności motocyklowej poprowadzi do głębszej wiary? – zauważa ks. Daniel.

– Motocykliści mają swoje zasady. Ale i swoje znajomości. Z niektórymi widzimy się tylko okazjonalnie, ale regularnie właśnie w Rokitnie. Przybywają z różnych miejscowości, żeby zanieść swoje prośby do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Więc można powiedzieć, że tworzymy specyficzną wspólnotę, która nie zamyka się na nowych ludzi, ale wręcz jest otwarta. I właśnie pasja skraca dystans w zawieraniu nowych znajomości – dodaje.

Tegoroczna pielgrzymka zbiega się z Niedzielą Miłosierdzia oraz z peregrynacją kaliskiego wizerunku św. Józefa. – Skoro dużo się mówi o roli mężczyzny z Kościele, to chyba dobry temat dla motocyklistów. Zdecydowana większość to panowie, którzy na co dzień są mężami, ojcami, dziadkami czy braćmi. Warto też dołożyć do tego ten element duchowości mężczyzny. A być może ułatwi nam to właśnie obecność wizerunku św. Józefa – zauważa ksiądz motocyklista.

– Spotykamy się 28 kwietnia w Świebodzinie przy figurze, gdzie ustawiając się za krzyżem, wyruszymy do Rokitna. W Rokitnie odmówiona zostanie Koronka do Bożego Miłosierdzia, odprawiona zostanie Eucharystia i poświęcenie motocykli. Nie zabraknie też poczęstunku. Zapraszamy – dodaje.

Start o 13.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama