Nowy numer 15/2020 Archiwum

Słowo bp. Tadeusza Lityńskiego na Niedzielę Miłosierdzia

- Proszę, byście byli dla naszych sióstr i braci, znajdujących się w jakiejkolwiek potrzebie, świadkami, że "miłosierni dostąpią miłosierdzia", bo "imię Boga to Miłosierdzie" - napisał w specjalnym komunikacie bp Tadeusz Lityński.

Drodzy Diecezjanie

Święto Bożego Miłosierdzia, które dziś obchodzimy, jest patronalnym Świętem Caritas Diecezjalnej, a tegorocznym hasłem tygodnia miłosierdzia są słowa: „Miłosierni dostąpią miłosierdzia”. Każdy z nas w swojej grzeszności i słabości potrzebuje pochylenia się Pana, który – jak mówi papież Franciszek – „nigdy nie męczy się przebaczeniem”. Jego spojrzenie pełne miłości zawsze dodaje otuchy i nadziei. Jego wyciągnięte dłonie podnoszą z najcięższych upadków, a Jego Słowo staje się drogowskazem.

Dziś pragnę podziękować wszystkim Wam, którzy prowadzicie i włączacie się w dzieła miłosierdzia, jakie podejmuje w diecezji zielonogórsko -gorzowskiej nasza Caritas. Dziękuję za codziennie wykonywany ogrom pracy, zarówno tej fizycznej, jak i duchowej. Dziękuję wolontariuszom i pracownikom Caritas diecezjalnej, Parafialnym Zespołom Caritas, Szkolnym Kołom Caritas. Dziękuję świeckim i duchownym. Dziękuję ludziom dobrej woli, którzy włączają się we wszystkie dzieła miłosierdzia, które prowadzone są na terenie naszej diecezji.

Proszę, byście byli dla naszych sióstr i braci znajdujących się w jakiejkolwiek potrzebie, świadkami, że „miłosierni dostąpią miłosierdzia”, bo „imię Boga to Miłosierdzie”.

Z serca Wam błogosławię

        +Tadeusz Lityński
        Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama