Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Zielonogórsko-Gorzowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Nasze media
    • WIARA.PL
    • RADIO eM
    • MAŁY GOŚĆ
  • Diecezje
      • Bielsko-Żywiecka
      • Elbląska
      • Gdańska
      • Gliwicka
      • Katowicka
      • Koszalińsko-Kołobrzeska
      • Krakowska
      • Legnicka
      • Lubelska
      • Łowicka
      • Opolska
      • Płocka
      • Radomska
      • Sandomierska
      • Świdnicka
      • Tarnowska
      • Warmińska
      • Warszawska
      • Wrocławska
      • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • PARAFIE
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
  • GN 18/2025
    GN 18/2025 Dokument:(9238269,Człowiek jednej roli)
  • GN 17/2025
    GN 17/2025 Dokument:(9228937,Synchronizacja i piękni ludzie)
  • Historia Kościoła (9) 03/2025
    Historia Kościoła (9) 03/2025 Dokument:(9220196,Państwo ze stosów. Czy Francja podłożyła za dużo ognia pod własną historię?)
  • GN 16/2025
    GN 16/2025 Dokument:(9218524,Zwycięzca śmierci)
zgg.gosc.pl → Wiadomości z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej → III Diecezjalny Dzień Kapłana Seniora w Rokitnie

III Diecezjalny Dzień Kapłana Seniora w Rokitnie przejdź do galerii

- Dziękuję za Waszą mobilizację, za Wasze świadectwo wiary i troski modlitewnej w tylu intencjach Kościoła i naszej ojczyzny - mówił bp Tadeusz Lityński do księży, którzy 4 maja przybyli na III Diecezjalny Dzień Kapłana Seniora do Rokitna.

 
III Diecezjalny Dzień Kapłana Seniora w Rokitnie. Ks. Grzegorz Niedźwiedź
1m 44s

Kapłański dzień skupienia zgromadził ok. 30 księży. – Już po raz trzeci w pierwszą sobotę maja kapłani seniorzy z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej mieli okazję spotkać się w domu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, aby umocnić swoją wiarę i braterskość kapłańską – wyjaśnia ks. Eugeniusz Jankiewicz, współorganizator pielgrzymki.

Głównym jej punktem była Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego w rokitniańskiej bazylice. – Drodzy kapłani seniorzy, przybywacie do tego jubileuszowego sanktuarium, by razem z naszą Matką szukać ratunku u Boga i powierzać swoje kapłaństwo na tym etapie życie. Dzisiaj dziękuję za Waszą mobilizację, za Wasze świadectwo wiary i troski modlitewnej w tylu intencjach Kościoła i naszej ojczyzny – mówił biskup.

Jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca, do rokitniańskiego sanktuarium przybyło wielu pielgrzymów. 4 maja byli to głównie pątnicy z dekanatu Żagań. – Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca to forma pomocy grzesznikom zaproponowana przez Maryję i Jezusa. Przez to nabożeństwo możemy przepraszać Boga i wynagradzać za grzechy obrażające Niepokalane Serce Maryi, a gdy będziemy tę modlitwę praktykować, także w naszych sercach wzrośnie miłość ku Bogu i bliźnim. Dlatego zachęcam wszystkich do podjęcia dzieła pięciu pierwszych sobót miesiąca, które ratuje Kościół i świat. To nie wymaga wielkiego wysiłku, nawet gdybyśmy byli zajęci pracą, osłabieni chorobą, czy w podeszłym wieku – mówił biskup.

« ‹ 1 › »
III Diecezjalny Dzień Kapłana Seniora w Rokitnie

Foto Gość DODANE 04.05.2019 AKTUALIZACJA 04.05.2019

III Diecezjalny Dzień Kapłana Seniora w Rokitnie

​III Diecezjalny Dzień Kapłana Seniora odbył się 4 maja w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Mszy św. przewodniczył bp Tadeusz Lityński.  
oceń artykuł Pobieranie..

Krzysztof Król

|

GOSC.PL 04.05.2019 16:30

publikacja 04.05.2019 16:30

0 FB tweetnij
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • KAPŁAN
  • ROKITNO
  • SANKTUARIUM
  • SENIOR

Polecane w subskrypcji

  • Ks. Matuszewski: Zdejmijmy z papieża nieco balastu, jakim są nierealistyczne oczekiwania
    • Rozmowa
    • Wojciech Teister
    Ks. Matuszewski: Zdejmijmy z papieża nieco balastu, jakim są nierealistyczne oczekiwania
  • Czy Jezus został ochrzczony na terenie dzisiejszej Jordanii? Odpowiedzi szukamy w Betanii za Jordanem
    • Świat
    • Szymon Babuchowski
    Czy Jezus został ochrzczony na terenie dzisiejszej Jordanii? Odpowiedzi szukamy w Betanii za Jordanem
  • Domenico Giani: Słowa „Jezu, ufam Tobie” stały się dla mnie kompasem. Szczególnie, gdy nadzieja zdawała się chwiać
    • Rozmowa
    • Ks. Rafał Skitek
    Domenico Giani: Słowa „Jezu, ufam Tobie” stały się dla mnie kompasem. Szczególnie, gdy nadzieja zdawała się chwiać
  • Są już po święceniach, a nadal mają wsparcie rodziców. Matki i ojcowie modlą się za „swoich” księży
    • Dzień Modlitw o Powołania
    • Przemysław Kucharczak
    Są już po święceniach, a nadal mają wsparcie rodziców. Matki i ojcowie modlą się za „swoich” księży
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X