Nowy numer 08/2020 Archiwum

Dzień Hutnika w Głogowie

- Nie pozwólmy współczesnemu światu wyrwać się z miłosiernych rąk Stwórcy - apelował bp Tadeusz Lityński, który 12 maja w głogowskiej kolegiacie odprawił Mszę św. w intencji hutników oraz ich rodzin.

Biskup zauważył w homilii, że patron hutników św. Florian to postać męczeńska. - Próbowano go złamać, aby wyparł się Chrystusa, aby zdradził zmartwychwstałego Pana, próbowano uciszyć Floriana, ale on pozostał wierny Chrystusowi do końca, za cenę męczeńskiej śmierci. Męczennicy wzbudzają zarówno podziw, jak i nienawiść. Mówią do nas z kart historii i powinni być inspiracją do pytania o naszą wierność Chrystusowi i Jego Ewangelii - podkreślił pasterz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

- Drodzy hutnicy i wszyscy uczestnicy tej niedzielnej modlitwy, obraz świata, Kościoła, problemy naszych rodzin czy środowisk pracy nie mogą odebrać nam nadziei. Zamęt współczesny ani bolesny upadek i ciężki grzech wielu wiernych i duchownych nie mogą zrodzić w nas zwątpienia w sens podążania za wartościami Dekalogu i Ewangelii. Musimy wykrzyczeć światu, że nasza nadzieja posiada imię, a brzmi ono: Jezus Chrystus, jedyny Zbawiciel świata i ludzkości! Nie możemy zamilknąć! - mówił.

Chrystus Dobry Pasterz z dzisiejszej Ewangelii uspokaja nasze chrześcijańskie serca. - Mamy słuchać głosu Jezusa, mamy wczytać się w Ewangelię, mamy uczynić z Dekalogu podstawę naszych zasad. Dobry Pasterz nas zna i chce nas przeprowadzić przez burze współczesności, a na końcu obdarzyć życiem wiecznym. Nie pozwólmy współczesnemu światu wyrwać się z miłosiernych rąk Stwórcy, który w każdej pracy i w każdej minucie życia chce nam towarzyszyć i wspierać nasze wysiłki, by w codziennej walce ze złem dobro zawsze zwyciężało i umacniało nas, nasze rodziny i środowiska pracy - apelował biskup. - Trzeba więc opowiedzieć się za Chrystusem i zawsze za Nim kroczyć, naśladować Go, odtwarzać swoim życiem wzór, jaki nam pozostawił - dodał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama