Nowy numer 48/2020 Archiwum

Spotkanie odpowiedzialnych za Akcję Katolicką w diecezji

Rada Diecezjalna Instytutu Akcji Katolickiej spotkała się 18 maja w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze.

Była wspólna modlitwa, podsumowanie działań, planowanie przyszłości i refleksja o Kościele.

Z uczestnikami spotkał się bp Tadeusz Lityński, który podziękował członkom AK za ich różnorakie zaangażowanie w życie swoich parafii oraz zaprosił zebranych na odpust ku czci Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, a także mówił o przygotowaniach do przyszłorocznej koronacji obrazu Matki Bożej Paradyskiej.

Członkowie rady nie tylko podsumowali minione wydarzenia, ale także mówili o nadchodzących inicjatywach. Najważniejsze z nich to: obchody XXV-lecia AK w naszej diecezji, które zaplanowaliśmy na 12.10.2019 r. oraz tradycyjnie: pielgrzymka krajowa AK na Jasną Górę, rekolekcje w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu, Diecezjalny Przegląd Pieśni Patriotycznej w Sulechowie oraz X finał Konkursu „Ojczyzno ma”.

Odniesiono się także do obecnej sytuacji w polskim Kościele. "W obliczu ciągłych ataków na Kościół katolicki w Polsce, zebrani z troską uznali, że czas uderzenia w naszych duszpasterzy nie wynika z troski o Kościół, ale jest powiązany między innymi z terminem zbliżających się wyborów do Europarlamentu. Stoimy na stanowisku, że jest to atak na cywilizację europejską, opartą na etyce chrześcijańskiej. W związku z tym ważne jest, byśmy wspierali modlitwą swoich kapłanów, a w wyborach wybrali osoby, które będą dbały o interes Polski w Europie i działały z poszanowaniem wiary Polaków, tradycyjnego modelu rodziny oraz życia od poczęcia do naturalnej śmierci" - czytamy w komunikacie po spotkaniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama