Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wesele w Rokitnie

„Zaczerpnijcie teraz!” – te słowa o cudzie dokonanym przez Jezusa w Kanie Galilejskiej są tematem przewodnim tegorocznych Diecezjalnych Dni Młodzieży w Rokitnie, które odbędą się 14 i 15 czerwca.

W DDM chodzi przede wszystkim o spotkanie. – To spotkanie na modlitwie, zabawie, rozmowach i wspólnym słuchaniu słowa Bożego. Po prostu doświadczenie żywotności młodego Kościoła i spotkanie z Jezusem. Ten rok to w Rokitnie Rok Jubileuszowy. Od 350 lat jest tu wizerunek MB Cierpliwie Słuchającej. Chcemy, aby był to czas takiego Jubileuszu Młodych, świętowania młodych, stąd koncepcja na DDM to wesele w Kanie – wyjaśnia ks. Łukasz Malec, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

– I na ten jubileusz chcemy zrobić Matce Bożej prezent. Jak? Zagrać na gitarach i zaśpiewać „Ciche Ave”. Mam nadzieję, że nie będzie ciche, tylko głośne. Zachęcamy do zgłaszania się do tej inicjatywy. Liczę, że uda się zagrać na 350 gitarach. To będzie wyraz naszego dziękczynienia za to, że Matka Boża wybrała sobie Rokitno – dodaje.

Jak co roku nie zabraknie gości specjalnych. Oprócz bp. Tadeusza Lityńskiego z uczestnikami spotka się bp Marek Solarczyk, który odpowiada w Polsce za duszpasterstwo młodzieży. – Przyjedzie do naszych młodych diecezjan, aby spędzić z nimi czas, modlić się i skierować słowo Boże. Zaprosiliśmy także zespół Muode Koty, który świetnie trafia do ludzi młodych z muzyką i ze świadectwem spotkania Pana Boga. Na finał koncert Maleo Reggae Rockers, ale tu chyba lidera Darka Malejonka nie trzeba przedstawiać. To, co robi muzycznie, ale także jego doświadczenie pomocy dla Aleppo w Syrii pokazuje, że jest naprawdę niezwykłym świadkiem Chrystusa – wyjaśnia ks. Łukasz Malec. – Zapraszam młodzież z całej diecezji. Zachęcam kapłanów, katechetów, animatorów do organizowania grup. Niech to będzie naprawdę wielkie święto młodych naszej diecezji – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama