Nowy numer 07/2020 Archiwum

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiła oficjalne wyniki wczorajszych wyborów do PE w okręgu nr 13.

W okręgu zachodniopomorsko-lubuskim Koalicja Europejska w wyborach do Parlamentu Europejskiego zdobyła 47,76 proc. głosów, Prawo i Sprawiedliwość uplasowało się na drugim miejscu z 36,85 proc. poparcia, na trzeciej pozycji znalazła się Wiosna z wynikiem 7,46 proc. Pozostałe komitety uzyskały KWW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy - 3,88 proc., KWW Kukiz'15 - 2,95 proc., KKW Lewica Razem - Partia Razem, Unia Pracy RSS - 1,11 proc. Frekwencja w okręgu nr 13 wyniosła 42,10 proc.

Najwięcej głosów w okręgu zdobył Bartosz Arłukowicz, „dwójka” na liście Koalicji Europejskiej - 239 893, drugi wynik uzyskał Joachim Brudziński z Prawa i Sprawiedliwości - 185 168, trzeci był Bogusław Liberadzki z listy Koalicji Europejskiej - 99 897, czwarty wynik w okręgu osiągnęła Elżbieta Rafalska, „trójka” z listy Prawa i Sprawiedliwości - 70 916. Wybrani politycy otrzymają mandaty Parlamentu Europejskiego.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama