GN 43/2020 Archiwum

Sam odkryj i pomóż innym

„Obietnica i wyzwanie” – to hasło tegorocznej Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki do Rokitna w Intencji Powołań. Weekend od 21 do 23 czerwca warto już zarezerwować w swoim kalendarzu.

Chociaż pielgrzymka jest w swojej nazwie powołaniowa, to nie jest ona zaadresowana tylko do osób rozeznających swoje powołanie. – Każdy może wziąć udział w pielgrzymce, może właśnie po to, aby odkryć na nowo swoje powołanie życiowe. A może coś przemyśleć lub prosić o nowe powołania w Kościele – zachęca ks. Tadeusz Kuźmicki, koordynator pielgrzymki.

Grupy z różnych parafii naszej diecezji wyruszają 21 czerwca i spotykają się dzień później w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu.

Wspólne wejście do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej zaplanowano na 7.00 rano w niedzielę.

– Modlitwa w intencji powołań do stanu duchownego uczy nas pokory, że powołania nie można sobie po prostu wziąć czy wymyślić. Jest ono czymś więcej niż nasze ludzkie pomysły na życie. Mamy też ciągle w pamięci słowa Jezusa z Ewangelii św. Mateusza: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”. Zachęceni zatem tymi słowami Jezusa i naszą refleksją nad życiem zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce do Rokitna – podkreśla ks. Tadeusz Kuźmicki, który na co dzień jest ojcem duchownym w paradyskim seminarium.

Więcej informacji: 722 026 153, tadeusz.kuzmicki@gmail.com, www.paradisus.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama