Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zaproszenie do domu św. Józefa

Beata i Tomasz Puśleccy zapraszają małżeństwa na rekolekcje wakacyjne, podczas których można zbliżyć się do Boga, wypocząć całą rodziną i odkryć wartość bycia chrześcijaninem.

Krzysztof Król: Wakacje tuż-tuż. Co proponuje Domowy Kościół na ten czas?

Beata Puślecka: Proponuje konkretną formację duchową i wypoczynek w gronie rodziny. Większość rekolekcji jest skierowana do członków Ruchu Światło–Życie, ale jest też ciekawa propozycja otwarta dla wszystkich małżonków sakramentalnych, którzy nie należą do żadnej wspólnoty. Od 22 do 29 czerwca zapraszamy całe rodziny na rekolekcje ewangelizacyjne do Domu Zakonnego Ojców Paulinów w Łukęcinie nad morzem, a także od 7 do 13 lipca do naszego diecezjalnego ośrodka Lubuski Nazaret w Kęszycy Leśnej nad jeziorem. W tym samym ośrodku, od 8 do 13 września, mamy propozycję dla seniorów oraz wdów i wdowców.

A szerzej…?

Tomasz Puślecki: To propozycja dla ludzi, którzy szukają w Kościele czegoś więcej! Często przychodzimy na niedzielną Mszę św., ale czujemy, że to tylko odhaczanie jednego z wielu obowiązków. Tutaj każdy ma szansę spotkać żywego Boga, poznać ludzi żyjących wiarą na co dzień, znaleźć swoje miejsce w Kościele, a jednocześnie pogłębić relację ze swoją żoną i dziećmi. My akurat, wraz z ks. Mariuszem Dudką, poprowadzimy w Łukęcinie rekolekcje pod hasłem „W domu Józefa”. Ten pomysł zrodził się w trakcie diecezjalnej peregrynacji obrazu z sanktuarium w Kaliszu. Chcemy w trakcie tego czasu przyjrzeć się małżeństwu i rodzinie z perspektywy człowieka, który nie wypowiedział na kartach Pisma Świętego ani jednego słowa, ale za to swoim życiem pokazał, na czym polega życie Ewangelią. Beata: Pokazał, że w małżeństwie idzie się do Boga razem, a nie osobno. Często tak się zdarza, że jedna osoba bardziej angażuje się w Kościół i zostawia z tyłu tę drugą, ale przecież przysięgaliśmy Bogu razem, a nie osobno.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama