GN 13/2020 Archiwum

Rozpoczęcie prac remontowych i jubileusz kapłański

Mieszkańcy Jemiołowa (parafia Łagów) modlili się o błogosławieństwo Boże dla rozpoczętych prac remontowych. Mszy św. przewodniczył bp Tadeusz Lityński.

Remont wieży w Jemiołowie to kontynuacja dzieła zapoczątkowanego przez poprzedniego proboszcza Łagowa i mieszkańców Jemiołowa.

– Z powodu trudności remont utknął w miejscu. Dzięki pomocy oddanych ludzi i wsparciu księdza biskupa Tadeusza Lityńskiego i dyrektora ekonomicznego diecezji ks. Wojciecha, Jurka a także przygotowaniu dokumentów i pozyskaniu z dotacji części środków z potrzebnej kwoty na całość remontu rozpoczęliśmy pierwszy etap odbudowy i renowacji wieży kościoła pw. „Podwyższenia Krzyża Świętego” w Jemiołowie – wyjaśnia proboszcz ks. Zbigniew Zdanowicz.

Remont polega na wymianie uszkodzonych belek i wmurowanie cegieł w wieży. – Dziękujemy mieszkańcom Jemiołowa i naszej parafii za ogromne wsparcie, urzędnikom wielu instytucji za życzliwość, a przyjaciołom parafii za nieocenioną pomoc. Mamy zamiar, jeżeli Bóg pozwoli, to dzieło doprowadzić do końca na wszystkich etapach odbudowy – wyjaśnia proboszcz.

Mszę św. koncelebrował ks. Wojciech Jurek, który w tym roku obchodzi 25. lecie kapłaństwa. – Kapłaństwo to wielki dar, który otrzymałem od Pana Boga i staram się realizować jak najlepiej się da i odczytywać wyzwania, które Pan Bóg stawia przede mną – wyjaśnia ks. Jurek. – Od 15 lat postawił mnie na drodze ekonomii i zarządzania. Opowiadam za te dobra materialne Kościoła diecezjalnego i staram się to czynić jak najlepiej – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama