Nowy numer 15/2020 Archiwum

Rozmowa z księdzem przy grillu

Za nami kolejne spotkanie z cyklu "Pogadaj z Czarnym. Studencka dyskusja o Bogu i nie tylko". Tym razem spotkanie nie odbyło się w kabaretowym Klubie Studenckim "Gęba".

Ostatnie spotkanie w tym roku akademickim nie odbyło się w Klubie Studenckim „Gęba”, ale na świeżym powietrzu przy grillu, tuż obok akademika Vicewersal. – Ideą spotkań jest rozmowa młodych z osobą duchowną w niezobowiązującej atmosferze na tematy związane z religią, Bogiem, Kościołem. Zapraszamy osoby wierzące, poszukujące i niewierzące. Wszystkich, którzy mają pewne wątpliwości dotyczące wiary i chcą o tym dyskutować, z poszanowaniem zdania innych. Często młoda osoba może mieć dystans do księdza, może on wydawać się jej nieosiągalny. Stąd pomysł na tego typu spotkania. Chodzi o to, aby tę barierę podczas spotkania niwelować i sprawiać, że młodzież chętnie będzie dyskutować w gronie swoich rówieśników i „czarnego” – wyjaśnia Agnieszka Wojnarowicz z KSM.

11 czerwca wszystko jak zawsze rozpoczęło się humorystycznym występem zielonogórskiego kabareciarza „Szymona dla MAS”, a później była dyskusja z zaproszonym gościem, którym tym razem był ks. Mariusz Słaboń z Żar. – Rozmowa rozwinęła się głównie w kierunku tematów związanych z innymi religiami. Mówiliśmy o podobieństwach i różnicach z katolicyzmem. Pojawił się także wątek sytuacji Kościoła w Polsce, małżeństwa, ateizmu, grzechu i życia wiecznego – wyjaśnia Agnieszka Wojnarowicz.

Spotkanie odbyło się już po raz ósmy. Kolejne w nowym roku akademickim.

Organizatorem spotkania jest Koło Akademickie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy Uniwersytecie Zielonogórskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama