GN 43/2020 Archiwum

IV Zielonogórskie Uwielbienie

W Winnym Grodzie przy kościele pw. Ducha Świętego w Boże Ciało już po raz czwarty odbędzie się Zielonogórskie Uwielbienie. Właśnie trwają ostatnie próby.

IV Zielonogórskie Uwielbienie.
Gość Zielonogórsko-Gorzowski

Przygotowania do koncertu objęły warsztaty w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze. – Wszyscy razem tworzymy chór warsztatowy Resurrexit. W czasie warsztatów nie tylko ćwiczyliśmy razem, ale też razem modliliśmy się, wspólnie jedliśmy posiłki i uczyliśmy się być wspólnotą - wyjaśnia Arkadiusz Wiertelak, inicjator i organizator.

Opanowanie 14 utworów (w wersji na tenor, alt, bas) przez osoby na co dzień niezwiązane z muzyką jest trudnym zadaniem, ale dzięki pracy Martyny Dziechciaruk, Gosi Schmidt i Arkadiusza Wiertelaka udaje się to osiągnąć. – Wszystko zaprezentujemy 20 czerwca w czasie Zielonogórskiego Uwielbienia, które rozpocznie się o 20.00 na placu przy kościele Ducha Świętego w Zielonej Górze. Jest to jedyne tak potężne dzieło uwielbienia w naszym mieście w skali całego roku! Przedsięwzięcie karkołomne, ale warte każdej godziny pracy, ponieważ atmosfera, radość, energia skumulowane zostają stokrotnie dzięki mocy Ducha Świętego - dodaje.

Warto też wspomnieć, że obok chóru warsztatowego Resurrexit wystąpi również chór kameralny Gaudete, działający na co dzień przy parafii św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze.

15 czerwca próba odbyła się w salce przy parafii pw. Ducha Świętego.

IV. Zielonogórskie Uwielbienie odbędzie się 20 czerwca przy kościele pw. Ducha Świętego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama