GN 08/2020 Archiwum

Pielgrzymka Leśników do Rokitna

W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej 17 czerwca odbyła się Pielgrzymka Leśników. Przewodniczył jej krajowy duszpasterz leśników bp Tadeusz Lityński.

W tym roku w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie trwa Rok Jubileuszowy w związku z 350-leciem obecności tutaj cudownego obrazu. – Rokitno, chcę to podkreślić z mocą, jest miejscem wielkiej przemiany człowieka na przestrzeni wieków. Świadczą o tym świadectwa składane przez ludzi, którzy tutaj doświadczyli mocy Bożej – mówił bp Lityński.

Homilię w trakcie Mszy św. wygłosił kustosz rokitniańskiego sanktuarium ks. Piotr Bortnik:

Po Mszy św. cztery osoby zostały uhonorowane najwyższym wyróżnieniem w branży leśnej, jakim jest Kordelas Lasów Państwowych. Nazwa nawiązuje do honorowej i paradnej broni noszonej przez leśników w okresie II RP. Otrzymali je: Jerzy Wołczyk, Stanisław Rataj, Marek Woś i Jan Kurach.

Pielgrzymka Leśników do Rokitna
Gość Zielonogórsko-Gorzowski

W tym roku Lasy Państwowe obchodzą 95-lecie istnienia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama