GN 08/2020 Archiwum

Procesje Bożego Ciała i koncerty uwielbienia

Jutro Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia w parafiach całej diecezji odbędą się uroczyste procesje eucharystyczne, ale nie tylko.

W trzech najważniejszych ośrodkach: Gorzowie Wlkp., Zielonej Górze i Głogowie centralnym procesjom będą przewodniczyć księża biskupi.

W Gorzowie Wlkp. procesja pod przewodnictwem bp. Pawła Sochy wyruszy o 10.00 z kościoła pw. Chrystusa Króla i zakończy się homilią i błogosławieństwem na placu przed katedrą. W Zielonej Górze procesji będzie przewodniczył bp Stefan Regmunt. Procesja wyruszy o godz. 9.30 z kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela, zakończy się natomiast przy konkatedrze. Z kolei w Głogowie miejska procesja pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego wyruszy z kościoła pw. Bożego Ciała po Mszy św. o  9.00.

Nowym zwyczajem są wieczorne koncerty uwielbienia organizowane w uroczystość Bożego Ciała. W Gorzowie Wlkp. koncert w wykonaniu zespołu Serce Uwielbienia odbędzie się o 19.30 przy pomniku św. Jana Pawła II obok kościoła pw. Pierwszych Męczenników Polski. Poprzedzi go festyn rodzinny - od 16.00. Koncert uwielbienia w Zielonej Górze odbędzie się przy kościele pw. Ducha Świętego o 20.00. Natomiast w Głogowie zaplanowano Wieczór Chwały na Rynku Starego Miasta również o 20.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama