Nowy numer 09/2020 Archiwum

Bieg Charytatywny Caritas

II Bieg Charytatywny Caritas odbył się 23 czerwca w Zielonej Górze. Przyczynkiem był Światowy Dzień Uchodźcy.

Bieg zorganizowała diecezjalna Caritas we współpracy z Nadodrzańskim Oddziałem Straży Granicznej oraz parafią pw. św. Alberta w Zielonej Górze. – Wcześniej były mecze w piłkę nożną, a już drugi rok organizujemy bieg i jak widać – to się sprawdza. Coraz więcej ludzi biega, dlaczego więc przy okazji nie pomóc ludziom, dla których już od 20 lat prowadzimy Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, a od 10 lat współpracujemy z Nadodrzańskim Oddziałem Straży Granicznej – wyjaśnia ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

W biegu na 5 km wzięło udział 45 osób. Wśród pań kolejne miejsca zajęli: Ewelina Michnowicz, Joanna Szostak i Anna Kowalczuk, a wśród panów: Rafał Kuriata, Piotr Krasiński i ks. Paweł Prüfer. – To piękna idea. Powinniśmy wspierać tych, którzy z różnych powodów życiowych znaleźli się w trudnej sytuacji i musieli wyemigrować ze swojej ojczyzny – wyjaśnia ks. Paweł.

Bieg był połączony z festynem przy parafii pw. św. Alberta Chmielowskiego, którego głównym organizatorem jest Akcja Katolicka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama