Nowy numer 43/2020 Archiwum

Spotkanie gorzowskiej Solidarności w Instytucie bp. Wilhelma Pluty

W Instytucie bp. Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. 25 czerwca odbyło się spotkanie Zarządu Regionu Gorzów NSZZ Solidarność.

Wszystko rozpoczęło się od Mszy św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego, który poświęcił ufundowany przez związkowców ornat i stułę dla kapelana gorzowskiej Solidarności – ks. Andrzeja Szkudlarka.

Gorzowska „Solidarność” przekazała swój sztandar z 1981 roku Instytutowi im. Biskupa Wilhelma Pluty, który będzie jednym z elementów tworzącej się izby pamięci służącej edukacji młodych pokoleń.

– Zależy nam bardzo, aby w dzisiejszych uwarunkowaniach, kiedy pewne siły atakują kościół, atakują zachowania patriotyczne, deprecjonują święte dla nas wartości, były miejsca przypominające o naszej historii najnowszej, naszych bohaterach i zdarzeniach, które pozostaną w naszych sercach na stałe. Naszym obowiązkiem jest walczyć z zakłamaniem, trwać w wierze i wzmacniać dumę z faktu bycia Polakiem  – mówił Waldemar Rusakiewicz, przewodniczący gorzowskiej Solidarności.

Tego dnia wręczono także nagrodę „Feniks”, którą co roku przyznaje Zarząd Regionu Gorzowskiego NSZZ Solidarność dla osób przyczyniających się do rozwoju Związku. W tym roku trafiła ona do: dyrektora gorzowskiej Elektrociepłowni - Mirosława Rawy, szefa regionalnej Sekcji Emerytów i Rencistów - Jerzego Morawca, pracownika gorzowskiej delegatury szczecińskiego Oddziału IPN - Jarosława Palickiego.

W spotkaniu wziął m.in. poseł na Sejm RP - Jarosław Porwich, przewodniczący Regionu Zielonogórskiego NSZZ Solidarność - Bogusław Motowidełko oraz lubuska Kurator Oświaty - Ewa Rawa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama