Nowy numer 09/2020 Archiwum

Rowerem z Rzepina na Jasną Górę

Już po raz piętnasty wyruszyła rowerowa pielgrzymka z Rzepina do Częstochowy. Od 5 do 11 lipca cykliści przemierzą niemal 500 km.

Pielgrzymka odbyła się w tym roku po raz piętnasty. – Pomysłodawcą jest ksiądz proboszcz Stanisław Wencel, który rzucił kiedyś żartem, że może pojedziemy rowerami na Jasną Górę. Pierwszy raz pojechaliśmy i już tak to zostało. Co roku nie brakuje chętnych do uczestnictwa w pielgrzymce, aby zawieźć swoje prośby i podziękowania do Matki Bożej Częstochowskiej – wyjaśnia  Krzysztof Kowalewski.

Pielgrzymka to nie tylko jazda na rowerze, ale przede wszystkim rekolekcje w drodze. Jest Msza św., różaniec, celebracja Słowa Bożego, Apel Jasnogórski i wiele innych okazji do spotkania Pana Boga. W tym roku pątnikom na rowerach towarzyszy hasło: „W mocy Ducha Świętego”, a jej duchowym opiekunem jest ks. Grzegorz Kołodziejczyk.

W tym roku na pielgrzymkę wybrało się 50 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama