Nowy numer 23/2021 Archiwum

Brakowało mi tego pielgrzymowania

Już po raz 15. wyruszyła rowerowa wyprawa z Rzepina do Częstochowy. Od 5 do 11 lipca cykliści przemierzyli niemal 500 km.

W tym roku na Jasną Górę wybrało się 50 osób. – Pomysłodawcą tej inicjatywy jest ksiądz proboszcz Stanisław Wencel. Od 15 lat nie brakuje chętnych do uczestnictwa w pielgrzymce, aby zawieźć swoje prośby i podziękowania do Matki Bożej Częstochowskiej. Dla mnie jest to podsumowanie całego roku – podkreśla przewodnik pielgrzymki Krzysztof Kowalewski. Pielgrzymka to nie tylko jazda na rowerze, ale przede wszystkim rekolekcje w drodze. Jest Msza św., Różaniec, celebracja słowa Bożego, Apel Jasnogórski i wiele innych okazji do spotkania Pana Boga. W tym roku pątnikom na rowerach towarzyszy hasło: „W mocy Ducha Świętego”, a duchowym opiekunem wyprawy jest ks. Grzegorz Kołodziejczyk.

– Będziemy uczyli się od Maryi, co znaczy żyć w Duchu Świętym – wyjaśnia ks. Kołodziejczyk. W tym roku wiele osób pojechało po raz pierwszy. – Mam urlop i stwierdziłem, że może zamiast siedzieć w domu, pojadę w końcu na Jasną Górę, poznam ciekawych ludzi i pogłębię swoją wiarę – wyjaśnia Marcin Rogoziński z Jenina k. Gorzowa Wlkp.

Dla Anny Skałuby to kolejna pielgrzymka, ale pierwsza na rowerze. – Jako młode dziewczę pielgrzymowałam chyba siedem czy osiem razy i nie ukrywam, że gdzieś zaczęło mi tego brakować. I gdy pojawiła się okazja, by wziąć udział w pielgrzymce, to coś zaskoczyło – i jadę. Oczywiście obawy są, noc była lekko nieprzespana, ale myślę, że skoro dałam radę pieszo, to i rowerem się uda. Modlę się w jednej ważnej osobistej intencji, ale też zabieram te wszystkie, które otrzymałam od bliskich – tłumaczy pani Anna z Rzepina.

Są też i tacy, którzy jeżdżą od początku. – To dla mnie „akademia przyjemności”. Jadę podziękować Matce Bożej za wszystko! Za dobre zdrowie i szczęśliwą rodzinę. To daje mi siły na cały rok – zapewnia Michał Świdziński z Rzepina.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama