Nowy numer 41/2019 Archiwum

Potrzeba ludzi wierzących naprawdę

„O Polskę od zbóż złotą” – to hasło 36. Pieszej Pielgrzymki Duszpasterstwa Rolników na Jasną Górę, która 1 lipca wyruszyła z sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Otyniu.

Pątników na drogę pobłogosławił bp Paweł Socha, którzy przewodniczył Mszy św. na rozpoczęcie. – Pielgrzymowanie jest jednym ze środków uświęcenia człowieka. W trakcie drogi może on nie tylko więcej pokutować, ale także więcej wsłuchiwać się w głos Boga i rozważać słowo Boże. A dzisiaj bardzo potrzeba ludzi wierzących tak naprawdę. Nie tylko takich, którzy mówią, że są wierzący, a postępują jak ateiści – zauważył bp Socha. Dla wielu pątników to nie pierwsza pielgrzymka. Marcin Murawa z Krosna Odrzańskiego pracuje na co dzień jako strażak w Gubinie.

– Dla mnie to oderwanie od rzeczywistości, wyciszenie i zbliżenie się do Boga. Taki urlop od całego codziennego zamieszania – wyjaśnił pan Marcin, który na Jasną Górę zabrał córkę Zuzannę i syna Antka. Po raz szósty na Jasną Górę poszła Bogusława Ślebioda, która jest już na emeryturze, ale zaczęła pielgrzymować, gdy jeszcze pracowała zawodowo. – Modlę się szczególnie za mojego chorego męża, za członków rodziny i mieszkańców Świętna – wyjaśniała.

Pani Bogusława zachęca wszystkich do takiej wędrówki, bo wkrótce diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę. – Trzeba wstać z tej kanapy, plecaczek spakować i w drogę. To jest takie duchowe przeżycie, że trudno je opisać słowami. To trzeba przeżyć! – podkreślała. W drogę już teraz wyruszył Radosław Żądło z Zielonej Góry. – Miało być na pięćdziesiątkę, a jest na 49. rocznicę urodzin. To moja własna decyzja. Myślę, że każdy katolik przynajmniej raz w życiu powinien dać sobie szansę na takie przemyślenia w trakcie drogi. Modlę się za rodzinę – mówił z uśmiechem pan Radosław, który na co dzień jest policjantem.

Przewodnikiem pielgrzymki był diecezjalny duszpasterz rolników ks. Paweł Mydłowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL