Nowy numer 29/2019 Archiwum

Wiosłujemy w kierunku świętości

Często powtarzamy: „Nie ma wakacji od Pana Boga”. Dla rodzin z Lubska wakacje to właśnie okazja, aby wypocząć z Panem Bogiem. Zresztą codzienne życie to dla nich niezwykła przygoda w drodze do nieba.

Małżonkowie z dwóch kręgów Domowego Kościoła przy parafii pw. Nawiedzenia NMP w Lubsku na początku wakacji wzięli udział w szóstym już spływie kajakowym. – W tym roku trasa nie należała do najtrudniejszych, ale jak to w życiu bywa, przeszkód nie brakowało. Jednak wspólny wysiłek pozwolił nam bezpiecznie dopłynąć do celu – podkreślają z uśmiechem Elżbieta i Maciej Podgórscy, małżonkowie z siedemnastoletnim stażem. – Podobnie jest w małżeństwie. Bezpiecznie płynąć pomaga nam Domowy Kościół, w którym formujemy się od sześciu lat. To wspólnota, dzięki której odkryliśmy Boże działanie w naszym życiu małżeńskim i rodzinnym. Może nie usunęła wszelkich trudności, ale z pewnością dzięki formacji możemy je przeżywać spokojniej i z ufnością w Boży plan względem nas. Zyskaliśmy tu również przyjaciół, na których możemy liczyć, i jest to dla nas bardzo ważne. Także żywy udział w życiu naszej parafii pomaga nam rozumieć, że Kościół nie jest skostniałą instytucją, ale żywą wspólnotą wierzących. To wpływa również na życie zawodowe. Na co dzień zajmujemy się bardzo przyziemnymi sprawami. Ja jestem międzynarodowym kierowcą, a moja żona deklarantem celnym. W żadnym z tych zajęć jednak nie zapominamy, że jesteśmy świadkami Jezusa dla innych – dodają.

Dostępne jest 14% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL