Nowy numer 43/2020 Archiwum

Rekolekcje wśród łagowskich jezior

Hasło rekolekcji II stopnia Oazy Nowego Życia w Łagowie Lubuskim, trwających od 28 czerwca do 14 lipca, brzmiało: "Wolni - wyzwalający". Program był oparty o przesłanie Księgi Wyjścia.

Dzisiaj rodzina jest bardzo zagrożona, w niebezpieczeństwie są dzieci, jaki i małżonkowie. Wśród wielu zagrożeń można wymienić m.in.: przesadną dbałość o własny wizerunek, dążenie do kariery, uleganie wzorcom narzucanym przez mass media. Uczymy się, jak sobie radzić ze zniewoleniami, jak wzajemnie pomagać, aby rodzina była źródłem wartości i wiary chrześcijańskiej. Będąc wolni, chcemy iść z miłością do ludzi i pomagać im w wyzwoleniu - powiedzieli Zofia i Sławomir Kamińscy ze Szczańca, para prowadząca.

Podczas rekolekcji rodziny podkreślały ogromną wartość jedności małżeńskiej, pragnienia świętości oraz przykładu życia dla dzieci. W oazie rodzin uczestniczyło 8 małżeństw. Za ogólnopolską wspólnotę 52 osób odpowiedzialne były dwie pary prowadzące wspólnie z moderatorem ks. Dariuszem Gronowskim, przy aktywnej pomocy diakonii muzycznej i wychowawczej.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama