Nowy numer 44/2020 Archiwum

Piękne świadectwo młodego Kościoła

Na jasnogórskich wałach 118 pątników powitał 12 lipca bp Paweł Socha. Pielgrzymi szczególnie podkreślali pełną młodzieńczego zapału atmosferę panującą na trasie, która dodawała sił.

Na szlaku opiekę duszpasterską sprawowało 9 kapłanów, siostra zakonna oraz kleryk z paradyskiego seminarium. – Charakterystyczną cechą tegorocznej wędrówki była młodość, wśród pielgrzymów była duża grupa młodzieży, a najmłodszy uczestnik miał 14 miesięcy. Prawie połowa pielgrzymów to byli ludzie do 30. roku życia. Dało się odczuć entuzjazm wiary, było to piękne świadectwo.

Okazało się, że młodzież nie zwraca uwagi na medialne informacje, ale odważnie pielgrzymuje we wspólnocie Kościoła. Na początku liczba pątników nie wyglądała imponująco, ale z czasem grupa rozwinęła się – powiedział ks. Paweł Mydłowski, diecezjalny duszpasterz rolników, kierownik pielgrzymki. Życzliwe przyjęcie na trasie i słowa wsparcia dodawały pielgrzymom otuchy na 330-kilometrowej trasie z Otynia na Jasną Górę.

Na szlaku towarzyszyła pątnikom wyjątkowo sprzyjająca pogoda, bez upałów i tylko jednego dnia, przez 2 godziny, na utrudzonych wędrowców padały krople orzeźwiającego deszczu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama