GN 07/2020 Archiwum

Prowadzi nas Słowo!

XVI Elżbietańska Piesza Pielgrzymka wyruszyła 7 i dotarła 13 lipca do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.

Wyruszając w drogę, za każdym razem przekonuję się, że to ma sens. Widok oczekujących nas ludzi, którzy na karteczkach zapisują intencje i proszą, abyśmy je zanieśli do Rokitna, jest niezwykle poruszający. Właśnie po to idziemy, niosąc własne sprawy i spotykanych po drodze ludzi – wyjaśniała siostra Inga, koordynatorka pielgrzymki. Specyfiką elżbietańskiej pielgrzymki jest podążanie ze Słowem i za Słowem – azymutem wyznaczającym kierunek.

Każdego poranka księga Pisma Świętego jest uroczyście wnoszona do kościoła, odczytywany jest fragment słowa Bożego i po krótkiej medytacji pątnicy wyruszają w drogę, aby na koniec dnia na adoracji powrócić do słów Biblii. – Staramy się zasłuchać w słowo Boga; na co dzień brakuje nam tego. Inaczej czyta się Pismo Święte w domu, a inaczej we wspólnocie pielgrzymów. Ludzie dzielą się ze sobą, a wiara rodzi się ze słuchania – mówiła elżbietanka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama