GN 43/2020 Archiwum

Wakacje z ZHR przejdź do galerii

"Czuwaj!", "Do apelu!", "Odmaszerować!" – to tylko niektóre komendy dobiegające z głębi lasu tuż obok Nowej Wsi Zbąskiej.

Mowa o obozie harcerskim Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, który odbywa się od 10 do 28 lipca. Uczestniczy w nim około stu harcerzy w wieku od 11 do 17 lat z Zielonej Góry. – Mamy tutaj dwie drużyny harcerek i dwie drużyny harcerzy – wyjaśnia Aleksandra Fiks, wicekomendant obozu.

– Właśnie zakończyliśmy cykl pionierkowy, czyli budowanie całego obozu i podobozów. Wszystko – zaczynając od stołówki, kuchni, latryn, a kończąc na namiotach, łóżkach – budujemy sami z wcześniej zakupionych drewnianych żerdzi – dodaje.

Praca w zespole, samodzielność, kreatywność, radzenie sobie w trudnych sytuacjach – to tylko niektóre z umiejętności, które można nabyć podczas takiego obozu. – Harcerstwo i obozy bardzo mnie rozwijają. Choćby zbudowanie samemu łóżka. Jestem pewna, że poza harcerstwem tego bym nie zrobiła – zapewnia Jagna Prętka.

Obok sprawności młodzi ludzie odkrywają tradycje narodowe, historię harcerstwa i bogactwo przyrody. Codzienne obowiązki przeplatają się z zabawą w terenie i przy ognisku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama