GN 07/2020 Archiwum

Wakacje z ZHR przejdź do galerii

"Czuwaj!", "Do apelu!", "Odmaszerować!" – to tylko niektóre komendy dobiegające z głębi lasu tuż obok Nowej Wsi Zbąskiej.

Mowa o obozie harcerskim Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, który odbywa się od 10 do 28 lipca. Uczestniczy w nim około stu harcerzy w wieku od 11 do 17 lat z Zielonej Góry. – Mamy tutaj dwie drużyny harcerek i dwie drużyny harcerzy – wyjaśnia Aleksandra Fiks, wicekomendant obozu.

– Właśnie zakończyliśmy cykl pionierkowy, czyli budowanie całego obozu i podobozów. Wszystko – zaczynając od stołówki, kuchni, latryn, a kończąc na namiotach, łóżkach – budujemy sami z wcześniej zakupionych drewnianych żerdzi – dodaje.

Praca w zespole, samodzielność, kreatywność, radzenie sobie w trudnych sytuacjach – to tylko niektóre z umiejętności, które można nabyć podczas takiego obozu. – Harcerstwo i obozy bardzo mnie rozwijają. Choćby zbudowanie samemu łóżka. Jestem pewna, że poza harcerstwem tego bym nie zrobiła – zapewnia Jagna Prętka.

Obok sprawności młodzi ludzie odkrywają tradycje narodowe, historię harcerstwa i bogactwo przyrody. Codzienne obowiązki przeplatają się z zabawą w terenie i przy ognisku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama