GN 43/2020 Archiwum

Oaza lektorska w Paradyżu przejdź do galerii

W Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu od 19 do 31 lipca trwa oaza lektorska. Można tu zbliżyć się do Boga, nabyć nowych umiejętności, przejść kurs lektorski, a także spędzić ciekawe wakacje.

Od wielu lat w naszej diecezji organizowana jest oaza lektorska, w której biorą udział ministranci powyżej piątej klasy szkoły podstawowej. – Proponujemy ministrantom rekolekcje oazowe, które ubogacone są o kurs lektorski – wyjaśnia ks. Bartosz Warwarko, który prowadzi rekolekcje.

Trzon rekolekcji to program przeznaczony dla Oazy Nowej Drogi. – W ramach przedpołudniowych zajęć odbywają się ćwiczenia czytania w małych grupach, nauka śpiewu, zajęcia z fonetyki, a także szkoła liturgii z aspektem teoretycznym i praktycznym. Centrum naszego dnia jest oczywiście Eucharystia celebrowana w południe każdego dnia – podkreśla ks. Warwarko, którego wspierają animatorzy i diakon.

– Popołudnie to czas rekreacji. Dwie godziny dziennie przeznaczamy na zajęcia sportowe. Wieczorem wspólnie odmawiamy nieszpory, a także spotykamy się w małych grupach, które okazują się być miejscem szczególnego wzrostu w wierze – dodaje.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama