Nowy numer 07/2020 Archiwum

Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna przejdź do galerii

Codziennie pokonują 25 km pieszo, a wieczorami prowadzą radosne spotkania.

Pomysł na tę pielgrzymkę zrodził się po Światowych Dniach Młodzieży w 1991 roku, kiedy Jana Paweł II przebywał w Częstochowie. – Wezwał wtedy Europę Wschodnią, aby odnowiła się w wierze po upadku komunizmu. Nasze salezjańskie wspólnoty właśnie wtedy się narodziły. Chcieliśmy dać nowy impuls do ewangelizacji – wyjaśnia ks. Michał Mejer, przewodnik pielgrzymki.

Pielgrzymka po raz pierwszy wyruszyła w 1992 roku. – Specyfiką naszej pielgrzymki jest to, że w centralnych punktach miejscowości, do których docieramy, robimy spotkania ewangelizacyjne. Rozstawiamy perkusję, bierzemy gitary i wszystkie sprzęty jakie mamy, a potem pokazujemy scenki, śpiewamy, tańczymy i bawimy. Zawsze kończymy te spotkanie Apelem Jasnogórskim i świadectwami. I tak jest każdego dnia – dodaje.

Pątnicy wyruszyli 31 lipca ze Szczańca i mają do pokonania 365 km. W tym roku przyświeca im hasło: „Wytrwajcie w mojej miłości”.

Do Czarnej Madonny wyruszyło 60 osób w wieku od 15 do 23 lat, ale jak zapewniają organizatorzy, drugie tyle dołączy po drodze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama