GN 43/2020 Archiwum

KSM w Bieszczadach

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej diecezji od 27 lipca do 2 sierpnia odkrywało Bieszczady. W czasie wakacji oczywiście nie zapomnieli o Bogu.

Celem wyjazdu nie było tylko zwiedzanie wielu malowniczych miejsc Bieszczadzkiego Parku Narodowego, ale także szkolenie formacyjne wszystkich członków KSM.

W programie nie zabrakło Mszy św. w parafialnym kościele św. Anny w Ustrzykach Górnych. Tuż obok, w domu rekolekcyjnym, mieszkali wszyscy uczestnicy. Młodzi z KSM naszej diecezji chętnie zdobywali pobliskie szczyty górskie, w tym Tarnicę, najwyższy szczyt polskich Bieszczadów, który należy do Korony Gór Polski. Nie zabrakło także rejsu statkiem po Jeziorze Solińskim, które wcześniej poprzedziły odwiedziny w Rezerwacie Pokazowym Żubrów.

Wspólne wieczory przy ognisku nie były tylko czasem śpiewów, ale także rozmów na temat miejsca każdego członka KSM w swoim oddziale oraz poruszania wielu pomysłów, jak przyciągnąć dzisiejszą młodzież do wstąpienia w szeregi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Każdy dzień kończył się Apelem Jasnogórskim, hymnem KSM oraz słowami: „Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie”. Każdy odpowiadał: „Gotów!”.

W drodze powrotnej młodzież odwiedziła stolicę swojej patronki, bł. Karoliny Kózkównej - Zabawę, by zawierzyć dalszą swoją działalność oraz młodych z naszej diecezji.

W wyjeździe uczestniczył zarząd KSM naszej diecezji i przedstawiciele oddziałów z Nowego Miasteczka, Kargowej, Świebodzina i Zielonej Góry.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama