Nowy numer 07/2020 Archiwum

Poznali się dzięki rekolekcjom

Kasia i Filip Krzyżanowscy dzięki Ruchowi Światło–Życie zyskali silne fundamenty wiary.

Krzysztof Król: Posługiwaliście jako animatorzy na Oazie Nowej Drogi w Łagowie. Jak uczestnicy reagowali na animatorskie małżeństwo?

Kasia i Filip: Myślimy, że to było fajne dla tych dzieciaków, że mogły zobaczyć posługujące małżeństwo. Z kolei my mogliśmy podzielić się naszym świadectwem, co jest dla nas też bardzo ważne.

A jak zaczęła się Wasza przygoda z Ruchem Światło–Życie?

F.: Od oazy działającej przy parafii Miłosierdzia Bożego w Głogowie. Chodzili na nią moi koledzy z gimnazjum i zachęcili mnie do przyjścia. Najpierw przychodziłem jako uczestnik, potem animator, aż do wyjazdu na studia. K.: Oazą zaciekawili mnie moi kuzyni, którzy sami byli już w Ruchu. Wybrałam się więc na piątkowe spotkanie wspólnoty oazowej przy parafii św. Józefa w Zielonej Górze. I tak już zostałam.

Co do Waszego życia wniosła oaza?

K.: Dzięki niej zyskałam silne fundamenty wiary. Spotkania z animatorami czy rozmowy z osobami duchownymi znacznie poszerzają wiedzę o Bogu, ale też o sobie samym. Dzielenie się swoimi przeżyciami i wiarą z innymi też bardzo otwiera na ludzi, co zbudowało moją pewność siebie. Nie mogę też pominąć zawiązania wielu przyjacielskich więzi, które trwają już sporo lat. F.: Oaza pokazała mi przede wszystkim to, że Bóg mnie kocha i nic tego nie zmieni. To bardzo ukształtowało mnie jako człowieka i wpłynęło na moje życie. Poza tym ruch ten pokazał mi, że z pracy dla drugiego człowieka można czerpać wielką radość i satysfakcję.

Rok temu wzięliście ślub. Jak połączyły się Wasze drogi?

K. i F.: Uczestniczyliśmy w rekolekcjach diakonii ewangelizacji Ruchu Światło–Życie. Tam się poznaliśmy, a później zaczęliśmy się spotykać i odkrywać, że łączy nas bardzo wiele.• krzysztof.krol@gosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama