GN 43/2020 Archiwum

Apel gorzowskich kapłanów

Komunikat duszpasterzy na temat modlitwy przebłagalnej w Gorzowie Wlkp. przed uroczystością NMP Częstochowskiej w związku z profanacją Jej obrazu.

W ostatnim czasie miało miejsce poniżanie i szyderstwo z najświętszych znaków: Matki Bożej Częstochowskiej i symbolu Polski Walczącej. Jesteśmy przerażeni faktami fizycznej napaści na świątynie i kapłanów.

Uważamy, że w znacznym stopniu przyczyną tych incydentów jest organizowanie marszów równości, w „trosce” o rzekomą tolerancję dla środowisk LGBT. Tymczasem, stają się one miejscem obscenicznych prezentacji oraz sposobnością do okazywania pogardy wobec chrześcijaństwa, rodziny, wychowania dzieci i młodzieży, parodiowania liturgii oraz nawoływania do nienawiści w stosunku do Kościoła i duchownych. Profanacjom i bluźnierstwom, do których dochodzi, mówimy głośno, NIE! Odcinamy się od prowokacji słownych i aktów fizycznej przemocy na ulicach i w środkach społecznego przekazu. Lekarstwem niech będzie ewangeliczna miłość bliźniego i modlitwa za nieprzyjaciół Kościoła.

Wzywamy, więc, wszystkich wiernych z dekanatów gorzowskich, aby w piątek, sobotę i niedzielę (23, 24 i 25 sierpnia 2019 r.) przed uroczystością NMP Częstochowskiej w kościołach naszych parafii gromadzili się na modlitwie dla publicznego przebłagania Boga za popełnione świętokradztwa. W piątek podejmijmy w tej intencji wyrzeczenia postne. W sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W niedzielę po każdej mszy świętej niech zostaną odśpiewane suplikacje. Módlmy się na różańcu i odnówmy śluby jasnogórskie. Błagajmy Najświętszą Maryję Pannę, by orędowała za nami u Syna Bożego, a Święty Michał Archanioł pogromił wszelkie zło.

Duszpasterze dekanatów gorzowskich (Gorzów Wlkp., dnia 06.08.2019 r.)


Komunikat zostanie odczytany 11 i 18 sierpnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama