Nowy numer 07/2020 Archiwum

Idziemy do Mamy

Cel wędrówki coraz bliżej. Idący niezależnymi trasami z Głogowa, Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry pątnicy spotkają się 12 sierpnia pod wałami klasztoru paulinów.

Jestem bardzo szczęśliwa, że idę w pielgrzymce, i zaskoczona spotkaniem tylu miłych ludzi. Wszyscy uśmiechają się, są gotowi do pomocy – mówiła 11-letnia Kinga z Zielonej Góry. Pątnicy potwierdzają, że wędrówka jest czasem radosnej przemiany, serdeczności i uprzejmości.

Tegorocznym fenomenem był udział wielu rodzin z dziećmi. Zielonogórskie grupy stworzyły specjalną strefę dla najmłodszych, gdzie „mrówkami” opiekowały się życzliwe „mrówkojady”. Pielgrzymi na szlaku dzielnie znosili trud wędrowania, nie manifestowali niechęci czy niezadowolenia. Przez wszystkie dni przedstawiali intencje, te osobiste, ale też za wspólnotę Kościoła, za chorych, cierpiących. Wytrwale szli krok za krokiem, z ufnością, że szczera modlitwa utrudzonego pielgrzyma zostanie wysłuchana. – Chorowałem przez cztery i pół roku. Nigdy się nie spodziewałem, że z tego wyjdę. Udało się, dlatego idę i dziękuję za moją rodzinę i zdrowie – mówił Kazimierz Kozaryn z Gorzowa Wlkp. Modlitwa pielgrzymkowych grup była również ekspiacją i prośbą o wynagrodzenie za grzechy ludzi Kościoła oraz za profanację świątyń, chrześcijańskich symboli i bezpardonowych ataków na duchownych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama