Nowy numer 50/2019 Archiwum

Muzyka w Raju

Trzeciego dnia paradyskiego festiwalu Muzyka w Raju wystąpił Teodoro Bau i orkiestra "Kore", zapraszając słuchaczy, aby z gambą odważyli się na podbój świata.

W seminaryjnym kościele pw. św. Marcina w ramach festiwalu „Muzyka w Raju” wystąpił 18 sierpnia włoski gambista Teodoro Bau i orkiestra Kore. W Gościkowie-Paradyżu melomani usłyszeli muzykę przełomu baroku i klasycyzmu. – To rodzaj stylu prowadzącego donikąd, będącego pewną efemerydą, pojawiającego się i znikającego, nie mającego kontynuacji, a jednocześnie niezwykle fascynującego. Od pewnego czasu ta muzyka jest eksplorowana przez instrumentalistów i przez zespoły orkiestrowe. Teodoro postanowił w ciągu najbliższych lat zagrać wszystkie koncerty Johanna Gottlieba Grauna, ale również wszystkie koncerty nieznanych kompletnie kompozytorów działających w tym czasie – mówił przed koncertem Cezary Zych, dyrektor festiwalu.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama